Erleichtere dein Leben

Pump and Dump: Bitcoin, Gold i Silver React to Historic Fed Inflation Statement

Rezerwa Federalna USA ogłosiła historyczną zmianę w swoim podejściu do średniego poziomu inflacji. W odpowiedzi na to zmieniły się rynki światowe.

W oświadczeniu wydanym godzinę temu przewodniczący Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell ujawnił poważną zmianę w polityce zmierzającej do osiągnięcia średniego celu inflacyjnego.

W rezultacie, ceny złota, srebra i Bitcoin System były pompowane zbiorczo zaraz po ogłoszeniu. Jednak wszystkie trzy aktywa również spadły w podobny sposób w kilka minut po tym wydarzeniu.

Rezerwa Federalna USA wyznacza standardowy cel inflacyjny na poziomie 2%.
W swoim ostatnim oświadczeniu przewodniczący Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Jerome Powell, ujawnił, że instytucja ta będzie zmieniać swoje podejście do inflacji z zamiarem utrzymania niższych stóp przez dłuższy czas.

„Wielu uważa za sprzeczne z intuicją, że Fed chciałby podnieść inflację. Jednak inflacja, która nadal jest zbyt niska, może stanowić poważne zagrożenie dla gospodarki.“ – Powell powiedział.

Porównując obecną sytuację gospodarczą z tą sprzed lat, zauważył, że w ramach nowej polityki, Fed będzie dążyć do osiągnięcia inflacji, która z czasem będzie wynosić średnio 2%. W rezultacie, jeśli stopa inflacji będzie niższa od celu FED, co miało miejsce przez większą część minionej dekady, FED pozwoli jej przez jakiś czas utrzymywać się „umiarkowanie powyżej 2%“ – powiedział Powell.

Poza tym, oczekuje się, że bank centralny zastosuje się do tej zapowiedzi, przysięgając nadal utrzymywać stopy procentowe na poziomie bliskim zeru, dopóki gospodarka nie będzie mogła się ożywić i powrócić do pełnego zatrudnienia, podczas gdy w długim okresie inflacja osiągnie 2%.

Tobie też może się to spodobać:

Chamath Palihapitiya: Stany Zjednoczone stały się krajem socjalistycznym, kupując Bitcoin, by się chronić.
Smart Money Pushhing Bitcoin i cena złota Amid Infinite QE
Robert Kiyosaki: Bitcoin, Gold, and Silver Make People Smarter And Richer
Mówił o tym popularny komentator kryptokurwalidztwa Alex Saunders, który naszkicował:

Bitcoin, Gold, i Silver Prices Reakcja na nowiny
Nieco oczekiwano, że rynki światowe zareagują na te wiadomości. Ceny złota, srebra i Bitcoinów, znane w dużej mierze z cech inflacyjnych, pompowane w odpowiedzi. Tak samo jak Bitcoin.

Złoto, srebro, Bitcoin przeciwko dolarowi amerykańskiemu. Źródło: TradingView
Jak widać na powyższym wykresie, zachowanie tych trzech aktywów było absolutnie identyczne. Wszystkie z nich zostały przepompowane w ślad za wiadomościami i natychmiast po tym odtworzone.

Bitcoin osiągnął cenę około 11.592 dolarów na Binance, a następnie powrócił do 11.300 dolarów, gdzie obecnie handluje. Złoto i srebro przeszły podobny wzór.

Co ciekawe, to samo stało się z rynkami akcji, jak S&P 500, Nasdaq 100 i Dow Jones Industrial Average, które zostały wpompowane po ogłoszeniu tylko po to, aby się wycofać wkrótce potem.