Erleichtere dein Leben

Nieoczekiwany łup halloweenowy – kryptończyk daje dzieciom Bitcoina

Nieoczekiwany łup halloweenowy – kryptończyk daje dzieciom Bitcoina

Jeden użytkownik kryptoflady rozdaje dzieciom karty upominkowe Bitcoin o wartości 100 dolarów na Halloween.

Podczas gdy większość dzieci prawdopodobnie byłaby smutna, gdyby znalazła kartonik w torbie ze słodyczami podczas transportu Bitcoin Profit na Halloween, wczoraj niektóre z nich mogły cieszyć się kilkoma Bitcoinami (BTC) w takiej właśnie formie.

Jak pokazano w filmie z 31 października, użytkownik Twittera Brad Mills napełnił torby Halloween, które rozdał nie tylko czekoladą i cukierkami, ale także kartami upominkowymi Bitcoin o wartości 200 dolarów. Cena wiodącej na rynku kryptońskiej waluty wzrosła do 14 000 dolarów zaledwie kilka dni temu.

Wideo na Twitterze pokazuje Millsa wrzucającego dwie karty, każda o wartości 0,007 BTC, do torebek z prezentami, po czym filmuje reakcje dzwoniących dzieci ukrytą kamerą.

Można wtedy zobaczyć, jak chłopiec w białym kostiumie ochoczo grzebie w swojej torbie na Halloween, zanim znajdzie mały skarb i głośno ogłosi: „Mam kartę upominkową Bitcoin 100 dolarów!

Kolejne dziecko znajduje nieco później drugą kartę i krzyczy z radością: „Mam Bitcoin! Mam Bitcoina!“ Pozostałe małe potwory z grupy odeszły z pustymi rękami, co chyba nie było takie złe, bo jedno z dzieci zapytało w dezorientacji, „Co to jest Bitcoin?“ Rodzina von Millsów rozdała później kolejne karty upominkowe Bitcoinów grupie dziewcząt, które dostały wiatr krypto-prey.

Chociaż w niektórych krajach nieletni nie mają wyraźnego zakazu posiadania Bitcoinów lub handlu walutami kryptograficznymi, większość giełd kryptograficznych wymaga dowodu, że ich użytkownicy mają co najmniej 18 lat. Ponieważ dzieci zostały zabrane z filmu przez Millsa z Kanady, mogły zdeponować swoje krypto-kredyty w bankomacie Bitcoin, ale wtedy nie mogły wymienić swoich BTC na lokalną walutę poprzez krypto-konwersję.

Reakcje społeczności kryptońskiej na ten film były równie euforyczne jak dzieci, choć użytkownicy Twittera widzą w nim cenną lekcję niedoboru

„To prawie historyczne“, jak zauważa kryptostatyk Willy Woo w tym kontekście. I kontynuuje: „Kiedy te dzieciaki będą u władzy, będzie tylko 0.002 BTC dla każdej osoby na świecie.“

Inni użytkownicy kryptograficzni wykazali podobną hojność w promowaniu przyjęcia Bitcoinu. Jak podał Cointelegraph we wrześniu, anonimowa osoba rozprowadziła ponad 1000 dolarów do Bitcoin Cash (BCH) w Kalifornii w celu zwiększenia świadomości na temat kryptońskiej waluty.